Badania pokazują dość jednoznacznie, że najwyższy wskaźnik sukcesu rekrutacyjnego na kierunki medyczne osiągają ci uczniowie szkół średnich, którzy już od pierwszych semestrów przyjmują jasno określone cele. Osoba, która już w pierwszej klasie szkoły średniej zdecyduje się na wybór studiów lekarskich zwiększa swoje szanse, ponieważ uczy się w sposób świadomy i selektywny. Zdobywa jak najwyższe oceny z języków obcych i przedmiotów przyrodniczych, które zwykle są brane pod uwagę przez komisje rekrutacyjne. Studenci kierunków lekarskich nierzadko mają na koncie poprawkową maturę.
Decydują się na egzamin poprawkowy, ponieważ ich wyniki - choć wysokie - nie były wystarczająco dobre, aby dostać się na studia medyczne. Zapraszamy do dalszej lektury, aby dowiedzieć się więcej o studiach na Kierunku lekarsko-dentystycznym!

Przygotowania do rekrutacji na Kierunek lekarsko-dentystyczny

Kandydat powinien na długo przed egzaminem maturalnym wybrać uczelnię, na którą wyśle swoje dokumenty. Dzięki temu zyska wiedzę o procedurach rekrutacyjnych i będzie mógł wykorzystać ją w trakcie wybierania przedmiotów maturalnych i ich poziomów. Dobrze zdana matura stanowi przepustkę na studia lekarsko - dentystyczne. Nawet jeżeli języki obce nie są jakoś szczególnie premiowane przez uczelnię, nie należy zaniedbywać ich nauki. Stanowią one świetną wartość dodaną do ogólnego i specjalistycznego wykształcenia.

Studia medyczne

Jeżeli przeanalizować dane o rzeczywistych kosztach studiów w uczelniach publicznych, okaże się że studia medyczne są najdroższymi kierunkami w kraju. Dlaczego tak jest? Studenci medycyny bardzo szybko przekonują się, że w odróżnieniu od swoich koleżanek i kolegów z innych kierunków, w czasie nauki wykorzystują najbardziej zaawansowane technologicznie materiały, pracują na drogim i nowoczesnym sprzęcie, a ich nauka przebiega bardzo indywidualnie pod okiem profesorów i wysokiej klasy specjalistów. Wszystko to stanowi o bardzo wysokiej jakości dydaktycznej kierunków lekarskich.

Praca w zawodzie lekarza dentysty

Możliwości jest przynajmniej kilka. Lekarz dentysta może zdobyć zatrudnienie w prywatnych lub publicznych placówkach ochrony zdrowia. Nierzadko, jeżeli ma odpowiedni kapitał początkowy, decyduje się na otwarcie własnego gabinetu i pracę na własny rachunek. Oczywiście młody, znający języki lekarz może także wybrać karierę zagraniczną, bywa ona wybierana w celu zgromadzenia oszczędności, które sfinansują otwarcie własnego gabinetu stomatologicznego. Można także brać pod uwagę karierę naukową i pracę dydaktyczną na jednym z wydziałów lekarsko-dentystycznych w kraju lub za granicą.

Ogłoszenia korepetycje i kursów maturalnych z biologii

ul. Kilińskiego 1
15-089 Białystok
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->