W ramach studiów na kierunku Filologia węgierska studenci mają szansę opanować język węgierski oraz poznać historię i kulturę tego kraju. Dodatkowym argumentem przemawiającym za hungarystyką są liczne wyjazdy stypendialne i rozbudowane programy studiów. Nie da się ukryć, że są to studia trudne, które wymagają wrodzonych talentów do nauki języka obcego, a także ciężkiej pracy w czasie poszczególnych semestrów. Dlaczego więc warto wybrać tę filologię? Gdzie absolwenci znajdują pracę? Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:
Filologię węgierską można studiować na wielu polskich, publicznych uczelniach. Studenci mają do wyboru studia stacjonarne licencjackie (studia I stopnia) oraz uzupełniające magisterskie (studia II stopnia). Na kierunku tym nie prowadzi się podziału na specjalizacje.
Program studiów obejmuje przedmioty z wielu dziedzin: historii, kultury, językoznawstwa, literatury, etc. Główny nacisk studiów położony jest na biegłe opanowanie języka węgierskiego przez studenta. 
 
Po studiach:
Ukończenie studiów licencjackich z zakresu filologii węgierskiej pozwala absolwentowi podjąć dalsze kształcenie na kierunkach filologicznych. Dzięki temu zwiększają się jego szanse na dynamicznie zmieniającym sie rynku pracy. Absolwenci hungarystyki znajdą zatrudnienie między innymi jako: specjaliści w firmach utrzymujących kontakty handlowe z podmiotami gospodarczymi z Węgier oraz tłumacze i lektorzy j. węgierskiego.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->