Aby dowiedzieć się czegoś więcej o studiach na kierunku Elektronika i telekomunikacja, warto poznać specyfikę dwu dziedzin wymienionych w nazwie tych studiów. Elektronika jest nauką techniczną o obwodach elektronicznych, w których funkcjonują elementy aktywne oraz pasywne. Telekomunikacja jest dziedziną, w ramach której bada się możliwości transmisji informacji za pomocą sygnałów elektromagnetycznych. Obie te dyscypliny wydają się być nie tylko interesujące, ale także "na czasie". Skąd biorą się problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie idealnie zgodnym z kierunkiem tych studiów?


Jakie przedmioty w szkole średniej są istotne dla przyszłego kandydata na Elektronikę i telekomunikację?

Obie te dziedziny bazują na dwóch podstawowych naukach: matematyce i fizyce. Niezależnie od tego, jak będą rysowały się zasady rekrutacji na studia, warto zdobywać pogłębioną wiedzę z wymienionych tu przedmiotów. Nie zapomnij o językach obcych! Nie od dziś wiadomo, że językiem nauk technicznych jest angielski.

Przedmioty na studiach Elektronika i telekomunikacja

Studenci tego kierunku muszą poznać gruntownie wszystkie dziedziny elektroniki i opanować wiedzę i umiejętności z zakresu różnych obszarów telekomunikacji, dlatego w planie Twoich studiów mogą znaleźć się przedmioty takie jak:
  • optoelektronika;
  • systemy teledetekcyjne;
  • radioelektronika;
  • sieci teleinformatyczne;
  • systemy cyfrowe.


Czy po Elektronice i telekomunikacji dostanę pracę?

Powyższe pytanie niestety staje się zmartwieniem znacznej liczby studentów zbliżających się do obrony pracy dyplomowej na tym kierunku. Niestety bywa różnie. Jeżeli nie zmarnowałeś czasu studiów, to w odpowiednim czasie zdałeś sobie sprawę z tego, że na dzisiejszym rynku pracy Twój kierunek to za mało. Aby zwiększyć szanse na zawodowy sukces, dobrze jest pozyskać także wiedzę informatyczną w wybranej dziedzinie, aby stworzyć niszowy zestaw umiejętności, który docenią pracodawcy!
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->