Szukasz studiów, na których zdobędziesz umiejętności, bardzo cenione na rynku pracy? Zacznij uczyć się na kierunku Edytorstwo. Studia dostępna na większości uczelni w Polsce i prowadzone w ramach specjalizacji na filologii polskiej lub, jako samodzielny kierunek. Co zrobić by zostać studentem Edytorstwa? Jeśli wybierasz się na uczelnie państwową musisz tylko dobrze zdać maturę (szczególnie z przedmiotów humanistycznych) oraz stanąć do rywalizacji w konkursie świadectw. Edytorstwo dostępne jest również w formie studiów podyplomowych.

W trakcie studiów:
Celem, jaki stawiają sobie uczelnie posiadające Edytorstwo w swojej ofercie edukacyjnej, jest wykształcenie profesjonalistów znających doskonale rynek wydawniczy w Polsce i na świecie, orientujących się w tematyce poligraficznej, a także umiejących przygotować do publikacji różnorodne teksty. Najlepszymi kandydatami na kierunek Edytorstwo są osoby interesujące się naukami humanistycznymi oraz posiadające wiedzę i umiejętności w użytkowaniu oprogramowania komputerowego przydatnego w pracy z tekstem. Poznasz zagadnienia dotyczące rozwoju drukarstwa w różnych wiekach, zapoznasz się z najnowszymi publikacjami wydawniczymi, prześledzisz historię literatury polskiej, dowiesz się wszystkiego o prawie autorskim, zmierzysz się z podstawowymi pojęciami z dziedziny edytorstwa i tekstologii, staniesz oko w oko z komputerowymi programami do edycji i składania tekstu. Nabędziesz również kompetencji komunikacyjnych, niezbędnych we współpracy z autorami tekstów lub z zespołem redakcyjnym. Wiedzę i umiejętności, jakie zyskasz, dzięki intensywnej nauce, będziesz mógł wykorzystać już na studiach.

Na studentów Edytorstwa czeka bowiem bardzo bogaty program praktyk i staży w branży wydawniczej, poligraficznej czy też medialnej. Uczestnicząc w procesie wydawniczym dobrze poznasz pracę edytora, grafika, redaktora naczelnego, czy korektora. Z pewnością zdobędziesz też podstawowe szlify w zakresie marketingu. Każdy edytor musi przecież wiedzieć, jak skutecznie wypromować produkt wydawany w postaci książki, biuletynu, broszury, dokumentów naukowych czy czasopism.
 
Po studiach:
Czeka na ciebie praca w wydawnictwie lub instytucji zajmującej się analizowaniem danych. Będziesz w stanie zaoferować swoje umiejętności placówkom naukowym i badawczym. Jako absolwent Edytorstwa z powodzeniem znajdziesz pracę także w mediach i branży poligraficznej. Będziesz mógł pracować na stanowisku redaktora, korektora, edytora, drukarza, czy też osoby zajmującej się składem treści przygotowanych do druku.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->