Matematyka to studia nie przeznaczone dla każdego. Aby studiować tę dziedzinę wiedzy, należy wyróżniać się ścisłym i precyzyjnym myśleniem, dużą wyobraźnią oraz dociekliwością. Czy warto, tak atrakcyjne na rynku pracy, kompetencje wykorzystać do uzyskania dyplomu matematyka? Być może lepiej wybrać prawo, medycynę, czy ekonomię, a więc studia, których absolwenci nie stoją w kolejkach po pracę? W ten sposób mogą pomyśleć ludzie, którzy nie rozumieją znaczenia matematyki w życiu i we współczesnej codzienności. Studia matematyczne to as w rękawie ludzi dynamicznych i przedsiębiorczych.


Kandydat na Matematykę

Wiele dziedzin kształcenia akademickiego nie ma swojego odzwierciedlenia w edukacji na poziomie szkoły średniej, dlatego kandydaci wybierają studia często po omacku. Inaczej jest z Matematyką. Absolwent szkoły średniej wie dobrze, co jest przedmiotem matematyki, w jaki sposób przebiega nauka tej dziedziny wiedzy i czego będą dotyczyć studia matematyczne. Problem pojawia się, gdy zapytamy, nawet najlepszych abiturientów, jakie mogą być zastosowania wiedzy i umiejętności, które ukształtowane zostały w trakcie zapoznawania się z "królową nauk".

Po co komu matematyka?

Niestety, ludzie bardzo rzadko zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest matematyka we współczesnych czasach. Nadal panuje przekonanie, że ukończenie tych studiów skazuje na bezrobocie lub pracę w szkole. Tymczasem matematycy są przyjmowani z otwartymi rękoma w korporacjach finansowych, w branży nowoczesnych technologii, różnego rodzaju projektach o charakterze informatycznym oraz w rządowych i pozarządowych instytucjach statystycznych i badawczych.

Atuty matematyka

Chcesz rozpocząć błyskotliwą karierę, dzięki wykorzystaniu potencjału intelektu, umiejętności rozwiązywania złożonych problemów i znajomości języków obcych? Matematyk po ukończeniu studiów nie zawsze zajmuje się matematyką. Bardzo często pracodawcy doceniają dyscyplinę myślenia, umiejętności analityczne i zdolność do podejmowania szybkich i racjonalnych decyzji, otwierając przed młodymi matematykami ścieżkę awansu kierowniczego. Utalentowany matematyk ze znajomością języków obcych ma szansę zostać managerem zdecydowanie szybciej niż przedstawiciele innych zawodów.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->