Absolwent Kognitywistyki to człowiek nieprzeciętny, ma bowiem za sobą bardzo trudne i wielodziedzinowe studia. Jego wiedza i umiejętności mogą znaleźć zastosowanie w pracy naukowej i badawczej, która realizowana jest w coraz liczniejszych ośrodkach badawczo-rozwojowych. Kognitywista to ekspert w zakresie modelowania pracy mózgu. Jego wiedza jest niezbędna do prac nad stworzeniem i rozwojem sztucznej inteligencji oraz różnorodnych interfejsów, służących do połączenia układu nerwowego z maszynami. Studia na kierunku Kognitywistyka to bardzo złożone przedsięwzięcie edukacyjne.


Własna droga rozwojowa młodego kognitywisty

Obok laboratoriów, niezliczonej ilości lektur, wykładów, ćwiczeń i seminariów student musi także, już w trakcie studiów, znaleźć sobie własną i niepowtarzalną drogę rozwoju. W sposób szczególny ważna jest tu przynależność do kół naukowych, stowarzyszeń oraz wszystkie próby publikowania i tworzenia własnych badań, choćby w ramach międzynarodowych studenckich konferencji naukowych.

Przeciętniacy nie mają szans w zawodzie związanym z kierunkiem Kognitywistyka

Wiele wskazuje na to, że jedynie pełne zaangażowanie się w te studia może przynieść wymierne sukcesy zawodowe. Przeciętny i słaby kognitywista raczej nie znajdzie zatrudnienia ściśle związanego z dziedziną, która była przedmiotem jego studiów.

Tam granice Twojego świata, gdzie granice Twoich umiejętności językowych

Oczywiście niezmiernie ważna jest dobra znajomość angielskiego, bo właśnie w tym języku realizuje się główny nurt komunikacji naukowej w zakresie kognitywistyki.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->