Studia te kierowane są do osób, które fascynują się Japonią, jej historią, kulturą i współczesnością polityczno-ekonomiczną i chcą związać swoje życie zawodowe z problematyką japońską. Oprócz nauki głównego języka, studenci odbywają szereg zajęć dodatkowych. Studenci poznają też inne języki- obowiązkowo jeden z grupy indoeuropejskich, a także z grypy języków orientalnych (do wyboru chiński, hindi, koreański, mongolski i tamilski.) Dlaczego warto wybrać te studia? Odpowiedź jest bardzo prosta: perspektywy zawodowe. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej!

W trakcie studiów:

Podstawowy przedmiot ta nauka pisma japońskiego. Wymaga ona ogromnej cierpliwości, systematyczności oraz zdolności plastycznych i manualnych. Inne przedmioty to przede wszystkim: historia Japonii, językoznawstwo, historia literatury i kultury japońskiej, lektura tekstów japońskich i translatoryka.

Po studiach:

Absolwenci Japonistyki zatrudniani są na przykład:
- w firmach, w urzędach administracji centralnej i samorządowej oraz w innych instytucjach utrzymujących stosunki z Japonią jako tłumacze oraz eksperci do spraw japońskich,
- w placówkach kulturalnych i dyplomatycznych,
- jako nauczyciele w szkołach języków obcych,
- przy inwestycjach polsko - japońskich,
- w firmach japońskich wchodzących na polski rynek.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->