Jachting to kierunek, który łączy transport i oceanotechnikę. Studia kształcą fachowców znających się na eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych oraz specjalistów w dziedzinie turystyki wodnej, marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu. Typowe zajęcia dydaktyczne odbywające się w salach wykładowych uzupełniane są wizytami na żeglarskich przystaniach, w stoczniach, zakładach i instytucjach gospodarki morskiej. Program jest także wzbogacony o szkolenia żeglarskie, współorganizowane przez kluby żeglarskie. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów?

W trakcie studiów:

Przykładowe przedmioty:
- przedmioty kształcenia ogólnego i podstawowe: technologia informacyjna, język obcy, ekonomia i zarządzanie, technologie mechaniczne, geometria wykreślna, materiałoznawstwo, matematyka, rysunek techniczny, elektrotechnika i elektronika, informatyka, mechanika ogólna, fizyka, podstawy automatyki, termodynamika, podstawy konstrukcji maszyn.
- przedmioty kierunkowe: podstawy oceanotechniki, urządzenia pokładowe, logistyka, infrastruktura transportu wodnego, teoria okrętu, projektowanie okrętów, instalacje ogólnookrętowe, konstrukcja okrętów, silniki i układy napędowe w oceanotechnice, technologia budowy , wyposażenia i remontu kadłuba,
- przedmioty w zależności od wybranej specjalności: inżynieria ruchu wodnego, eksploatacja infrastruktury transportu wodnego, podstawy eksploatacji technicznej, systematyka i teoria jachtów, aerodynamika i żagle, architektura i projektowanie jachtów, projektowanie konstrukcji kadłubów jachtów, infrastruktura dowozowo-odwozowa, środki transportu lądowego i powietrznego, statki turystyki morskiej i śródlądowej, eksploatacja statków turystycznych, remonty statków turystycznych, marketing, techniki menadżerskie.

Po studiach:

Absolwent w toku studiów uzyska umiejętności i wiedzę, którą będzie mógł wykorzystać w biurach projektowych, w zakładach wytwórczych małych obiektów pływających i w zakładach wytwórczych ich wyposażenia. Może prowadzić działalność serwisową i usługową w zakresie dystrybucji i wynajmu jednostek pływających a także pełnić obowiązki zarządcze w małych portach i przystaniach. Jego wiedza pozwala również na uczestnictwo w procesach projektowania i budowy śródlądowych i morskich statków towarowych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->