Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej specjalizuje się w kształceniu studentów oraz prowadzeniu badań w zakresie szeroko rozumianej technologii chemicznej i inżynierii chemicznej. Kstałciształcenia wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierską dla przemysłu chemicznego. Dzisiaj jest jedną z wiodących jednostek akademickich w swojej dziedzinie. I ty możesz tam dołączyć!


W wielu zakładach przemysłowych, fabrykach, laboratoriach i przetwórniach wykorzystuje się w procesy oraz reakcje chemiczne, które są podstawowym elementem przemian zachodzących pomiędzy surowcami na drodze do osiągania produktów finalnych. Współczesna nauka i technologia osiągnęły bardzo wiele w zakresie optymalizowania przebiegu procesów chemicznych, tak by zapewnić odpowiedni przebieg reakcji, obniżyć koszty, zwiększyć efektywność procesów przetwórczych. Te wszystkie zadania mogą stać się częścią pracy osoby, która ukończyła studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa.


W jaki sposób otrzymać indeks na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa?

Na początku warto wybrać uczelnię. Gdy już wiesz, gdzie chcesz studiować, możesz sprawdzić strony internetowe komisji rekrutacyjnej, aby zapoznać się z warunkami postępowania kwalifikacyjnego. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł wybrać odpowiednie przedmioty maturalne. Zwykle premiowane są chemia, fizyka i matematyka. Nie zapomnij o nauce języków obcych. Jeśli zdasz dobrze maturę, możesz być pewnym powodzenia w rekrutacji na kierunek Inżynieria chemiczna i procesowa.

Jak przebiega nauka na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa?

Kierunek ten nie różni się znacząco od innych studiów inżynierskich. W trakcie nauki trzeba odbyć praktyki, zgodnie z ich harmonogramem, stworzyć niezliczoną ilość projektów i sprawozdań oraz przeprowadzić określone programem nauki doświadczenia, pomiary i badania w uczelnianych laboratoriach i specjalistycznych pracowniach. Oczywiście wszystkich studentów obowiązują też wykłady i ćwiczenia, które mają charakter obowiązkowy.

Czy Inżynier ze specjalizacją chemiczno-procesową ma szanse na dobrą pracę?

Oczywiście. W Polsce nadal rośnie liczba zakładów przetwórczych, fabryk, wytwórni i zakładów przemysłowych. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że maleje zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, warto jednak wiedzieć, że odwrotnie proporcjonalnie rosną potrzeby w zakresie zatrudnienia wysoko wykwalifikowanych kadr inżynierskich.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->