Studia informatyczne

informatyczneW dobie niemal całkowitej komputeryzacji, kierunki te cieszą się sporą popularnością. Do prostych, łatwych i przyjemnych nie należą, ale jeśli interesujesz się komputerami na pewno się nie zawiedziesz.
 
Wejściówką dla kandydata na tego typu kierunki jest wiedza matematyczna i informatyczna, biegłość w obsłudze komputera i pasja. Bez tej ostatniej ciężko jest osiągnąć dwie pierwsze. Jeśli już dostaniesz się na wymarzony kierunek, rozmawiaj o nim raczej ze znajomymi z uczelni. Znajomym z innych kierunków niewątpliwie zaimponuje Twoja wiedza, z chęcią z niej skorzystają, ale nie do końca zrozumieją co chcesz im przekazać. Studia informatyczne grożą osiągnięciem wysokiego stopnia zaawansowania tematu.
Bioinformatyka jest dziedziną interdyscyplinarną gromadzącą w sobie elementy informatyki, biologii molekularnej, genetyki, matematyki, teorii baz danych, biologii strukturalnej, biochemii i genomiki. Bioinformatyka ma na celu rozwiązywanie problemów związanych ze skutkami intensywnego rozwoju nauk przyrodniczych przy użyciu nowoczesnych technik informatycznych. Absolwenci tego kierunku znajdą pracę w instytucjach, zarówno naukowych jak komercyjnych. Zanim wybierzesz ten kierunek studiów, dowiedź się czegoś więcej, ponieważ bioinformatyka jest wąską specjalnością!

Studia na kierunku Edukacja techniczno-informatyczna umożliwią zdobycie wiedzy interdyscyplinarnej. Studenci na tym kierunku otrzymują gruntowną wiedzę z zakresu szeroko rozumianej informatyki. Dynamiczny rozwój informatyki i coraz szersze jej zastosowanie w wielu dziedzinach współczesnego życia powoduje ciągłe zapotrzebowanie na kompetentnych specjalistów informatyków. Dlaczego warto rozpocząć studia na tym kierunku? Jakie przedmioty należy zdawać, aby dostać? Zastanawiasz się jakie przedmioty są realizowane w ramach programu studiów? Zapraszamy do lektury artykułu!

Gdyby zapytać studenta, jaka nauka zajmuje się przetwarzaniem informacji, z pewnością tylko niewielki procent respondentów wskazałby na informatykę. Tymczasem definicja informatyki jest bardzo oczywista i nie budzi większej dyskusji. Można łatwo rozpoznać w tej nazwie dwa składniki, pierwszy z nich to "informacja", a drugi kojarzy się z automatyką, a więc słowem oznaczającym maszynę. Konstruowanie systemów zdolnych do samodzielnego przetwarzania danych wymaga doskonałej znajomości matematyki, dlatego zajmuje ona bardzo ważne miejsce w programie kształcenia tych studiów.

Kierunek ten jest stworzony dla tych kandydatów, którzy interesują się informatyką, lubią spędzać czas przed komputerem i odkrywać nowe możliwości internetu. Studia na tym kierunku pozwolą na zrozumienie procesów ekonomicznych zachodzących we współczesnej gospodarce. Umożliwią zdobycie fachowej wiedzy z zakresu nowoczesnych narzędzi informatycznych i sposobu ich stosowania w procesach gospodarczych. Połączenie obu zagadnień sprawia, że absolwenci są świetnie przygotowani do podjęcia pracy na samodzielnych stanowiskach. Zapraszamy do dalszej lektury!

Informatyka jest obecnie najprężniej rozwijającą się dziedziną naukową. Jest to kierunek przeznaczony dla umysłów ścisłych, lubiących spędzać czas przed komputerem. Studia na tym kierunku dają wszechstronne przygotowanie zawodowe, ze szczególnym uwzględnieniem technologii internetowych oraz zastosowań informatyki w biznesie. Studenci nabędą wiedzę z programowania, zapoznają się z tajnikami budowy i funkcjonowania systemów operacyjnych. Na informatyce inżynierskiej dowiesz się jak wykorzystać narzędzia informatyczne do obsługi najnowszych technologii.

Na kierunku informatyka stosowana nacisk położony jest na zdobywanie umiejętności praktycznych, takich jak zastosowanie istniejących narzędzi oraz tworzenie nowych programów wykorzystywanych w życiu codziennym i biznesie. Studia te przygotowują do pracy, w której istnieje potrzeba zastosowania rozwiązań informatycznych w konkretnych dziedzinach wiedzy. Absolwent informatyki stosowanej będzie dysponować wiedzą niezbędną do tworzenia systemów baz danych, przetwarzania informacji, programowania sieci komputerowych. Zapraszamy do dalszej lektury!

Inżynieria systemów jest kierunkiem unikatowym, idącym z duchem czasu. Na polskim rynku wzrasta zapotrzebowanie na inżynierów z umiejętnością holistycznego spojrzenia na świat technologii, którzy potrafią zbudować, zmotywować i prowadzić swój zespół oraz Kierunek ten jest stworzony dla tych którzy chcą w przyszłości wprowadzić innowacyjne rozwiązania w gospodarce. Jakie przedmioty należy wybrać na maturze aby dostać się na ten kierunek studiów? Dlaczego warto i czego uczą się studenci inżynierii systemów? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, czytaj dalej!

Ludzki mózg to niesamowite narzędzie. Korzystamy z niego od początku istnienia ludzkości, a jeszcze nie poznaliśmy wszystkich jego możliwości i zasad działania. To właśnie neuroinformatyka jest dziedziną, która może to zmienić. W bardzo ogólnym skrócie jest to nauka zajmująca się badaniami mózgu z wykorzystaniem metod fizyki. Studia na tym kierunku mogą być bardzo wymagające, ale i fascynujące. Neuroinformatyka ma zastosowanie w badaniach naukowych i praktyce klinicznej. Badania mózgu to pogranicze informatyki, biologii, kognitywistyki, psychologii, medycyny, fizyki i matematyki.

Studia o charakterze interdyscyplinarnym, łączą trzy główne obszary wiedzy. Pierwszy, z zakresu ekonomii, koncentruje się na nowoczesnych rozwiązaniach funkcjonowania firmy w ramach elektronicznej gospodarki. Drugi, połączony z naukami ścisłymi, w tym szczególności fizyki, w zakresie nowoczesnych metod zbierania i wstępnego przetwarzania danych z otoczenia. Ostatni obszar to technika, zwłaszcza w zakresie nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych. Absolwenci to specjaliści w zakresie zastosowań Internetu, gdzie tworzą się nowe dziedziny łączące technikę i biznes.

Zastanawiacie się nad podjęciem studiów na kierunku Logistyka, ale jednocześnie chcielibyście rozwijać swoje zainteresowania z zakresu nowoczesnych technologii i ich praktycznego wykorzystania w procesie planowania, realizowania i kontrolowania przepływu towarów? W takim razie studia na kierunku Technologie informatyczne w logistyce będą dla Was doskonałym wyborem. Studia prowadzone są w języku angielskim i przeznaczone są dla osób, które posługują się tym językiem na poziomie zaawansowanym. Kierunek powstał w wyniku wieloletnich obserwacji rynku pracy.

Kierunek Teleinformatyka łączy wiedzę z zakresu technik informatycznych i telekomunikacyjnych. Powstał w odpowiedzi na znaczne zbliżenie się tych dziedzin. Teleinformatyka jest w tej chwili jednym z podstawowych czynników gospodarczego i społecznego rozwoju każdego kraju. Postępująca informatyzacja systemów telekomunikacyjnych i stosowanie zaawansowanych technik telekomunikacyjnych w systemach informatycznych wymaga specjalistów w zakresie teleinformatyki, mogących pochwalić się wiedzą z zakresu zastosowań telekomunikacji w informatyce i zastosowań informatyki w telekomunikacji.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->