Studia ekonomiczno-biznesowe

marketing_i_zarzadzanieOd czasu kiedy świadomość, że klient i jego oczekiwania to najważniejszy element biznesu, na dobre ugruntowała się w myśleniu ludzi przedsiębiorczych, kierunki te nie tracą na popularności.
 
Jeszcze kilka lat temu uczelnie prowadzące kierunki marketingowe przeżywały "wielkie bum". Dziś sytuacja się nieco ustabilizowała, choć nadal chętnych na zgłębianie tajników marketingu nie brakuje. Zarządzanie nosi miano najpopularniejszego kierunku według ogólnej liczby kandydatów w ubiegłorocznej rekrutacji. Każda firma, instytucja, fundacja potrzebuje specjalisty w dziedzinie marketingu. Należy pamiętać, że panuje tu spora konkurencja. Proponujemy dużo praktykować podczas studiów.
Gospodarka jest stosunkowo słabo przewidywalna, a jej opisywanie, identyfikowanie zmiennych i stałych jest rzeczą niezwykle trudną. Dlaczego wiedza o procesach gospodarczych jest tak istotna? Różnego rodzaju podmioty starają się przewidzieć trendy gospodarcze, by przygotowywać się na zmiany. Bycie o krok przed konkurencją jest niesłychanie ważne dla tysięcy polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Czynniki takie jak prognozy wzrostu PKB, poziom stóp procentowych, zawirowania na rynkach walutowych mogą decydować o sukcesie lub porażce projektów biznesowych.

Kierunek studiów Analiza i zarządzanie w biznesie został stworzony z myślą o osobach ambitnych, zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat metodyki analizowania sytuacji rynkowej, finansowej i konkurencyjnej przedsiębiorstwa, sposobów budowania efektywnych modeli biznesowych oraz kreowania wartości i zainteresowanych w przyszłości pracą na stanowiskach samodzielnych specjalistów-analityków w przedsiębiorstwach. Zajęcia odbywają się przy wykorzystaniu nowoczesnych metod dydaktycznych, w tym również symulacji komputerowych oraz konwersatoriów. Chcesz wiedzieć więcej?

Studia na kierunku ekonometria należą do grupy kierunków ekonomicznych, które kształcą przyszłych analityków systemów ekonomicznych i informatycznych. Program studiów ekonometrii na większości uczelni jest nastawiony na nauczanie praktycznych umiejętności, które absolwenci mogą wykorzystać w pracy na samodzielnych, analitycznych stanowiskach. Jakie przedmioty należy zdawać na maturze? Z pewnością warto wybrać egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Wiedza z tego zakresu przyda się podczas studiów. Przyda się również znajomość podstaw informatyki.

Ekonomia bywa rozmaicie definiowana i określana. Punktem wyjścia do wyjaśnienia istoty tej nauki może być przyjrzenie się jej nazwie. Myślenie ekonomiczne popularne było już w starożytnej Helladzie. Samo słowo "ekonomia" było rozumiane, jako troska o zasady funkcjonowania gospodarstwa domowego. Dziś ekonomia to coś znacznie większego. Dotyczy ona bowiem zasad, które rządzą wytwarzaniem i dystrybucją dóbr, w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Po głębszym zastanowieniu można dojść do wniosku, że ekonomia może znajdować swoje zastosowania niemal w każdej dziedzinie życia.

Kierunek Finanse i inwestycje jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość zawodową pragną związać z problematyką potrzeb gospodarki w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz inwestycji rzeczowych i kapitałowych. Studia na Finansach i inwestycjach mają profil praktyczny, a program jest realizowany przy udziale menedżerów przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesowego. Studenci będą realizować praktyki zawodowe oraz będą mieli możliwość sprawdzenia posiadanej wiedzy poprzez udział w symulacji biznesowej TOPSIM II.

Zarówno finanse, jak i rachunkowość to terminy powszechnie znane i nawet bez szczegółowej wiedzy dziedzinowej można domyślić się, jakie treści będzie zawierał program tych studiów. Podejmując decyzję nie warto jednak kierować się wiedzą potoczną i opiniami - o wiele lepiej zasięgnąć konkretnej wiedzy, dlatego zapraszamy do lektury tego tekstu. Znajdziecie w nim odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące studiów w zakresie finansów i rachunkowości. Dlaczego warto rozpocząć studia na tym kierunku? Gdzie absolwenci znajdują zatrudnienie?

Gospodarka i zarządzanie publiczne uczy łączenia wiedzy ekonomiczno-zarządczej z aspektami socjologiczno-politologicznymi. Absolwent jest przygotowany do pracy w administracji samorządowej i rządowej, jak również do pracy lub współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz sektora publicznego i prywatnego. Jakie zagadnienia są przedstawiane i omawiane na wykładach, ćwiczeniach i konwersatoriach? Należy pamiętać o tym, że treści programowe na studiach dotyczą przeróżnych zagadnień, więc student powinien wykazać się rozległą wiedzą i zainteresowaniami.

Kierunek studiów Marketing obejmuje wiedzę związaną z aktywnym handlem. Marketing zajmuje się, w ogólnym rozumieniu, potrzebami konsumenckimi pod różnymi kątami. Na przestrzeni lat i rozwoju technologicznego powstało mnóstwo nowych metod marketingowych. Osoby odpowiedzialne za marketing posiadają wiedzę o mechanizmach funkcjonowania rynku, ale w głównej mierze interpretują potrzeby i źródła satysfakcji klienta. To bardzo dobry wstęp do rozpoczęcia po studiach pracy na specjalistycznych stanowiskach, na których zarządza się kwestiami dotyczącymi budowania świadomości marki, PR-u.

Międzynarodowe stosunki gospodarcze to kierunek bardzo "na czasie". Na niektórych uczelniach Międzynarodowe stosunki gospodarcze stanowią odrębny kierunek, który dzieli się następnie na kilka specjalności, np. integrację europejską, gospodarkę światową, międzynarodowe prawo handlowe, czy finanse międzynarodowe. Podczas nauki studenci skupiają się przede wszystkim na zagadnieniach związanych ekonomią, stosunkami między państwami w Unii Europejskiej oraz na całym świecie, a także gospodarką. Jakie przedmioty są realizowane w ramach programu studiów?

Jeśli chcesz rozpocząć studia, dzięki którym zostaniesz specjalistą w zakresie reguł prawnych określających przeprowadzanie transakcji handlowych oraz rozliczania podatków, to ten kierunek studiów może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Program studiów na kierunku prawo gospodarcze i podatkowe łączą treści związane z ekonomią, finansami i rachunkowością przedsiębiorstwa oraz polityką gospodarczą. Zainteresowany? Zapraszamy do dalszej lektury!

Wiesz czego na pewno nie osiągniesz bez internetu? Nie zdołasz studiować na kierunku Przedsiębiorczość w internecie. To chyba oczywiste! Ten kierunek wręcz wymusza dostęp do sieci i jest stworzony z myślą o przyszłych menedżerach poruszających się w przestrzeni wirtualnej jak ryby w wodzie. Studiowanie przedsiębiorczości w internecie ma dać ci możliwość zdobycia wiedzy i specjalistycznych umiejętności, dzięki którym zdołasz opanować arkana internetowego handlu i uzyskasz kwalifikacje pozwalające na swobodny rozwój rozmaitych przedsięwzięć gospodarczych.

Kierunek Psychologia w zarządzaniu łączy w sobie sprawdzoną, rzetelną wiedzę z zakresu psychologii i marketingu z praktycznym wymiarem funkcjonowania pracowników na terenie organizacji. Głównym celem studiów jest doskonalenie kluczowych kompetencji psychologicznych i społecznych, niezbędnych dla efektywnego poruszania się w szeroko pojętej sferze biznesu. Jest to kierunek dla osób, które mogą pochwalić się zdolnościami w zakresie pracy w grupie oraz zarządzania samą grupą. Jakie przedmioty są realizowane w ramach programu studiów? Zapraszamy do lektury!

Rachunkowość od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony kandydatów. Nie można się jednak dziwić temu zjawisku - kierunek ten nadal jest perspektywiczny i zapewnia swoim absolwentom kluczowe kompetencje i umiejętności w kontekście wymagań rynku pracy. Program studiów został opracowany we współpracy z sektorem biznesowym i dostosowany do współczesnych wymagań rynku pracy. Jeśli chcecie zdobyć kwalifikacje, które docenią pracodawcy, to rachunkowość będzie dla Was doskonałym wyborem. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do dalszej lektury!

Istnieje wiele różnych dziedzin wiedzy, które stanowią podstawy przemysłu i racjonalnej gospodarki. Jedną z nich jest towaroznawstwo. Przedmiotem tej nauki jest jakość i ocena właściwości różnego rodzaju towarów. Wiedza doświadczonego spec,jalisty ds. jakości jest tutaj bardzo potrzebna, niemal na każdym etapie: od oceny surowców i ich zgodności ze specyfikacją, poprzez zapewnienie odpowiednich warunków i właściwego nadzoru w procesie wytwarzania towarów, aż po ostateczną ocenę ich jakości i zgodności z normami. Wiedza towaroznawcy może być bardzo szeroko wykorzystywana.

Zarządzanie to kierunek, który realizowany jest w bardzo wielu uczelniach. Podobnie przedstawia się ilość studentów, którzy każdego roku opuszczają szkoły z dyplomem ukończenia studiów w zakresie zarządzania. Wiadomo, że nie każdy może być dyrektorem, kierownikiem, czy po prostu szefem. Studia to tylko jeden z elementów, które zwiększają, w mniejszym lub większym stopniu, szansę na zawodowy awans. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku studiów? Aby dowiedzieć się więcej o tym kierunku, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!

Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek studiów, który kształci specjalistów nowego rodzaju, łączących nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji powstał w odpowiedzi na wymuszone zmianami rynkowymi rozszerzenie zakresu zadań jakie stawiane są inżynierom. W szczególności oczekuje się od nich oprócz wiedzy specjalistycznej w określonej dziedzinie techniki, również umiejętności w zakresie ekonomii, zarządzania, rachunkowości, finansów, prawa, ekologii, logistyki.

Studia poświęcone mogą być, w zależności od specyfiki konkretnego programu i jednostki prowadzącej studia, różnym aspektom problematyki zarządzania zasobami informacji i wiedzy oraz procesami i usługami informacyjnymi w różnych obszarach działalności (nauce, gospodarce, administracji państwowej i samorządowej), a także zastosowaniom nowoczesnej technologii informacyjnej i komunikacyjnej w różnych formach działalności informacyjnej. Celem studiów jest zapewnienie kompetencji w zakresie: wyszukiwania gromadzenia, przetwarzania, dystrybuowania informacji.

Sektor publiczny w Polsce rozwija się dynamicznie od wielu lat. Rozwój ten spowodował wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania w sektorze publicznym i społecznym. Kierunek Zarządzanie publiczne wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy. Absolwenci tego kierunku będą odpowiednio przygotowani do pełnienia ważnych funkcji w sektorze publicznym, społecznym i instytucjach typu non-profit. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o tych studiach, zapraszamy do dalszej lektury!

Zarządzanie środowiskiem oznacza zarządzanie użytkowaniem, ochroną i kształtowaniem środowiska, czyli zarządzanie ochroną środowiska w szerokim tego słowa znaczeniu - w sposób bezpośredni i pośredni, w procesach produkcyjnych oraz w czasie pozaprodukcyjnej aktywności społeczeństwa i pojedynczych osób. Zarządzanie środowiskiem zintegrowane z ogólnym systemem zarządzania np. w przedsiębiorstwie lub gminie, nazywa się zarządzaniem środowiskowym lub proekologicznym. Jeśli chcesz wiedzieć, czy są to studia dla Ciebie, zapraszamy do dalszej lektury!

Zarządzanie wiedzą z infobrokeringiem to kierunek, który kształci specjalistów w zakresie analizowania jakościowego i ilościowego wiedzy, a także informacji. Słuchacz w toku studiów zdobywa umiejętność diagnozowania potencjału różnych firm i instytucji, a także wdrażania odpowiednich narzędzi, które pozwalają skutecznie pozyskiwać informacje, monitorować ich jakość oraz odpowiednio je wykorzystywać dla dobra firm i instytucji. Absolwent kierunku jest przygotowany do podjęcia zatrudnienia jako specjalista Human Resources i Public Relations. Chcesz wiedzieć więcej?

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->